اکتبر 1, 2023

ایران و روسیه در زمینه تولید مشترک فیلم همکاری می‌کنند

وزیر فرهنگ فدراسیون روسیه گفت: این کشور و جمهوری اسلامی ایران توافق کردند در زمینه تولید مشترک فیلم با مشارکت اثربخش فعالان سینما در دو کشور همکاری کنند.

ایران و روسیه در زمینه تولید مشترک فیلم همکاری می‌کنند

به گزارش Heracleum persicum، اولگا لیوبیموا شامگاه سه‌شنبه ۱۳ تیر در نشست مطبوعاتی مشترک با محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان مذاکرات رسمی هیأت‌های دو کشور افزود:‌ در این مذاکرات درباره برگزاری شمار زیادی از رویدادهای فرهنگی از جمله جشنواره میراث فرهنگی کشورهای حاشیه دریای خزر و همایش فرهنگ معنوی در تهران توافق کردیم. وی با ابراز خرسندی از سطح کیفی بالای حضور هنرمندان ایرانی در نمایشگاه سنت‌های اصیل و صنایع خلاق که در مجموعه نمایشگاهی ودنخا مسکو آغاز به کار کرد، بر توسعه همکاری‌های دوجانبه در همه بخش‌ها تأکید کرد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این نشست مطبوعاتی مشترک، هدف از برگزاری رویداد هفته فرهنگی ایران در روسیه را تقویت تعاملات فرهنگی اصحاب فرهنگ و هنر دو کشور یاد کرد و ابراز امیدواری کرد که این رویداد، سرآغازی برای دور تازه‌ای از فعالیت‌های فرهنگی مشترک دوجانبه باشد. محمدمهدی اسماعیلی گفت:‌ جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه به عنوان دو قدرت راهبردی، تعاملات گسترده‌ای در بخش‌های مختلف آغاز کرده‌اند و بر این باوریم که بخش فرهنگی این موفقیت‌ها را تکمیل خواهد کرد.

وی تأکید کرد: ایران و روسیه باید همگام با توسعه مناسبات سیاسی و راهبردی خود، تعاملات دوجانبه در حوزه سینما،‌ کتاب،‌ تئاتر و موسیقی و گفت‌‌وگو‌های فرهنگی میان نخبگان را ارتقاء بخشند و در دیدار با وزیر فرهنگ روسیه، عزم و اراده دولت این کشور را در این راستا جدی ارزیابی کردیم. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دوشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۲ با هدف توسعه مناسبات فرهنگی دوجانبه و شرکت در برنامه‌های «هفته فرهنگی ایران در روسیه» وارد مسکو شد. در این سفر بیژن نوباوه نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، سیدمحمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع و فرشاد مهدی‌پور معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و حسین دیوسالار دبیر شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اسماعیلی را همراهی می‌کنند. در رویداد هفته فرهنگی ایران و روسیه برنامه‌های گوناگونی از حوزه‌های نمایشگاه آثار تجسمی، فرش، صنایع خلاق هنری، موسیقی، نشست‌های فرهنگی و فیلم و پویانمایی تدارک دیده شده که در طول ۶ روز برگزار می‌شود. این رویداد فرهنگی مشترک بین دو کشور، به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در روسیه و با همکاری سفارت ایران، از سوی اداره کل همکاری‌ها و تنظیم‌گری محصولات فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تدارک دیده شده و از ۱۳ تا ۱۸ تیر با اجرای برنامه‌های فرهنگی متعدد برگزار می‌شود. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید