اکتبر 4, 2023

واکسن ORT برای اولین بار در کشور توسط موسسه سرم‌سازی رازی شیراز تولید شد

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: اگر به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های داخلی توجه کردیم حتما نمونه اش این چنین خواهد شد که عزیزان ما در موسسه‌ سرم‌سازی رازی جنوب کشور به مرکزیت شیراز توانستند واکسن ORT تولید کنند و حتما از این امر حمایت می‌کنیم.

واکسن ORT  برای  اولین  بار در کشور توسط موسسه سرم‌سازی رازی شیراز تولید شد

به گزارش Heracleum persicum از شیراز، محمدجواد عسکری در همایش رونمایی از واکسن اورنیتوباکتریوم رینوتراکیال مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی شعبه جنوب کشور در شیراز تصریح کرد: کمیسیون کشاورزی به طور خاص و با جدیت حمایت‌ها را دنبال می‌کند. نماینده مردم شهرستان‌های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به زودی در مجلس شورای اسلامی با حضور محققینی که این حرکت عظیم و بزرگ و بی‌نظیر را انجام دادند جلسه خواهیم گرفت و در راستای حل مشکلات مالی پشتیبانی خواهیم کرد که به نتایج مطلوبی برسد.

او با تأکید بر اینکه اگر در بحث رسیدن به اهداف حوزه دانش بنیان کردن بخش کشاورزی دستگاهی یا مجموعه‌ای فضا را به سمت بروکراسی اداری ببرد، مصداق ترک فعل است، اظهار کرد: حتماً در نگاه تقنینی و در راستای نظارتی باید پاسخگو باشد و ما حتماً مطالبه می‌کنیم و اگر لازم شد کسانی که کم کاری و سهل انگاری کنند به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

عسکری با بیان اینکه تولید واکسن ORT برای اولین بار در کشور و به عنوان سومین تولید‌کننده واکسن در دنیا در مؤسسه‌ی سرم‌سازی رازی در جنوب کشور به مرکزیت شیراز مایه مباهات و افتخار جمهوری اسلامی است، افزود: بنا به توصیه مقام معظم رهبری در بودجه ۱۴۰۲تخصیص تقریباً ۱. ۸میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی به بخش کشاورزی را پیگیری کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه بر اساس آخرین گزارش کمیسیون تلفیق تا کنون در بودجه ۱۴۰۲ از بحث درآمدی ۱۱۲ هزار میلیارد تومان به بخش کشاورزی اختصاص داده شده است، اضافه کرد: برای عملیاتی شدن حوزه‌ دانش‌بنیان بخش کشاورزی باید با برنامه حرکت کنیم، دستگاه‌های متولی و به طور خاص دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی را مکلف خواهیم کرد در این راستا بسترسازی کنند.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: قطع به یقین ظرفیت‌ها و قابلیت‌های ما یک ظرفیت‌های بسیار خوبی است که حتماً باید در کنار آن بودجه تزریق کنیم بالاخره اگر بنا است ما ۴ درصد رشد دانش بنیان را به ۴۰ درصد برسانیم که به لطف خدا خواهیم رساند، حتماً باید پشتیبانی و حمایت کنیم.

عسکری با بیان اینکه امنیت غذایی یکی از مباحث جدی جوامع بشری است، یادآور شد: ما باید فضای دانش بنیان بخش کشاورزی را فعال کنیم که مورد تأکید معظم رهبری است زیرا که علی‌رغم وجود ظرفیت‌ها و قابلیت‌های موجود رشد چهار درصدی پاسخگو است. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید